Po Šlechtové končí i Hüner. ‚Pan premiér mi to sdělil dnes ráno,‘ uvedl

Ministr průmyslu a obchodu v demisi Tomáš Hüner za ANO nezasedne ve druhé vládě premiéra a šéfa hnutí Andreje Babiše. V pátek ráno to potvrdil serveru iROZHLAS.cz. Jasné už také je, že členem nového kabinetu nebude ani ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová za ANO.

Původní zpráva Praha (Aktualizováno: 14:48 22. 6. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministru průmyslu a obchodu Tomáš Hüner (za ANO)

Ministru průmyslu a obchodu Tomáš Hüner (za ANO) | Zdroj: čt24

„Dnes ráno (pátek) mi to pan premiér sdělil,“ napsal serveru iROZHLAS.cz ministr průmyslu a obchodu v demisi Tomáš Hüner.

„Plně to respektuji. Vždy jsem respektoval každého vedoucího, který má právo vybrat si lidi do svého týmu,“ doplnil později Hüner.

Nováková, Malá, Metnar. Zbytek ministrů bude beze změny, oznámil Babiš

Číst článek

Hüner působil před nástupem do vlády jako ředitel divize Energy Management společnosti Siemens Česká republika.

Celou svou profesní kariéru se pohybuje v oblasti energetiky a průmyslu. Pracoval například v Elektrárně Dětmarovice nebo ve společnostech Severomoravská energetika a ČEZ.

Kromě Hünera nezasedne ve druhé vládě premiéra Andreje Babiše ani ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová. Oznámila to stejně jako ministr průmyslu v pátek ráno.

„Sdělil mi (Andrej Babiš) dnes v sedm ráno, že mě nenavrhne do další vlády,“ napsala ministryně ČTK. Později uvedla, že Babiš jí své rozhodnutí nijak nezdůvodnil. „Prostě mi řekl, že nebudu součástí jeho návrhu do druhé vlády,“ poznamenala.

Proč už ve vládě ministryni obrany v demisi nechce, odmítl Babiš komentovat. „Nebudu změny zdůvodňovat. Je to můj návrh, moje zodpovědnost,“ uvedl premiér. 

Karla Šlechtová v nové vládě nezasedne, Babiš ji nenavrhne na ministryni obrany

Číst článek

„Nominantem na ministerstvo průmyslu a obchodu je paní Marta Nováková. Nominantem na ministerstvo spravedlnosti je Taťána Malá a na ministerstvo obrany Lubomír Metnar,“ oznámil premiér a šéf ANO Andrej Babiš na tiskové konferenci. „Ostatní ministři zůstávají beze změny,“ dodal.

Ve svých funkcích tak zůstává ministr životního prostředí Richard Brabec z ANO, ministryně financí Alena Schillerová za ANO, ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová za ANO, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch z ANO, ministr školství Robert Plaga z ANO a ministr dopravy Dan Ťok za ANO.

Resort spravedlnosti už tak nepovede Robert Pelikán z ANO, který oznámil konec v politice. A ministrem zahraničí pak nebude Martin Stropnický z ANO, který by se chtěl vrátit do diplomacie. Mohl by se stát velvyslancem v Izraeli.

Kandidáti na ministry za ČSSD

Předávání svých kanceláří také připravují ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová (ANO), kterou vystřídá sociální demokrat Petr Krčál (ČSSD), a ministr kultury Ilja Šmíd (za ANO), kterého vystřídá poslanec za ČSSD Antonín Staněk.

Kontaktu s novináři se v pátek vyhnul Jiří Milek (za ANO), který končí na ministerstvu zemědělství a nahradí ho Miroslav Toman, nominovaný ČSSD.

Podle koaliční smlouvy by ANO mělo mít deset ministerstev, sociální demokraté pět. Vláda ANO a ČSSD by pak měla ve dvousetčlenné sněmovně jen 93 poslanců, k většině jí má pomoct 15 hlasů poslanců KSČM.

Druhá vláda Andreje Babiše

 • Premiér: Andrej Babiš (ANO)
 • Ministerstvo dopravy: Dan Ťok (za ANO)
 • Ministerstvo školství: Robert Plaga (ANO)
 • Ministerstvo financí: Alena Schillerová (za ANO)
 • Ministerstvo průmyslu a obchodu:  Marta Nováková (za ANO)
 • Ministerstvo spravedlnosti: Taťána Malá (ANO)
 • Ministerstvo zdravotnictví: Adam Vojtěch (za ANO)
 • Ministerstvo obrany: Lubomír Metnar (za ANO)
 • Ministerstvo životního prostředí: Richard Brabec (ANO)
 • Ministerstvo pro místní rozvoj: Klára Dostálová (za ANO)
 • Ministerstvo vnitra: Jan Hamáček (ČSSD)
 • Ministerstvo kultury: Antonín Staněk (ČSSD)
 • Ministerstvo práce a sociálních věcí: Petr Krčál (ČSSD)
 • Ministerstvo zahraničí: Miroslav Poche (ČSSD)
 • Ministerstvo zemědělství: Miroslav Toman (za ČSSD)

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme