Komunikace vlády není dostatečná. Do třetího stupně jsme se překlopit neměli, říká primátor Macura

Desítky hospod a restaurací nerespektovaly povinnou zavírací dobu v osm večer. Jak se k tomuto protestu proti vládním opatřením postavili restauratéři na Ostravsku? Daří se úřadům v Ostravě prosazovat vládní nařízení? Komunikuje vláda směrem k regionům, tamějším podnikatelům a zaměstnavatelům včas a srozumitelně? Hostem Tomáše Pancíře ve Dvaceti minutách Radiožurnálu byl ve čtvrtek primátor Ostravy a člen předsednictva hnutí ANO Tomáš Macura.

Dvacet minut Radiožurnálu Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O nedostatečné komunikaci vlády ohledně opatření se podle Macury hovořilo i na předsednictvu hnutí ANO | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Hnutí ANO má premiéra, ministra zdravotnictví, ministra průmyslu a obchodu a ministryni financí – tedy všechny důležité aktéry rozhodování, které jste před chvílí svým způsobem kritizoval. Máte pocit, že politici hnutí ANO zvládají situaci dobře?
Ocitli jsme se v bezprecedentní situaci. Mám spoustu známých v okolních zemích a není na místě si idealizovat opatření a podmínky, které tam platí. K některým věcem mám výhrady – zejména ke způsobu komunikace – ale nebudu naskakovat na vlnu kritiky vládních opatření, která se stává takovým národním sportem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si celý rozhovor primátorem Ostravy Tomášem Macurou (za hnutí ANO)

Bavíte se v rámci předsednictva hnutí ANO o vašich výhradách?
Je to dva týdny, kdy jsme měli poslední předsednictvo, kde jsme se velmi otevřeně bavili na téma nedostatečné komunikace těch opatření a o podobných věcech.

Změnilo se něco, když jste to kritizovali? Je to v těch posledních týdnech ze strany vládních představitelů lepší?
Zcela upřímně, takový pocit nemám.

Co s tím budete dělat?
Já těch možností nemám mnoho. Jsem překvapen tím posledním vývojem, kdy se v rámci třetího stupně zavádějí opatření, které spadají spíš do čtvrtého stupně. Myslím si, že jsme se do toho třetího neměli nikdy překlopit, ale to je na nějakou interní debatu v rámci hnutí.

Celý rozhovor Tomáše Pancíře s ostravským primátorem Tomášem Macurou (ANO) si můžete poslechnout v audiozáznamu.

Vojtěch Laštůvka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme