Petříček je kvůli rizikovému kontaktu v karanténě. Pondělního jednání unijních ministrů se nezúčastní

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) je tento týden v karanténě kvůli kontaktu s osobou pozitivně testovanou na koronavirus. Na pondělním jednání ministrů zahraničí zemí Evropské unie ho zastupuje česká velvyslankyně při Evropské unii Edita Hrdá.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) je v preventivní karanténě jíž podruhé | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Ministr zahraničí už dříve preventivní karanténu podstoupil. Nevyhnula se ani dalším členům vlády, například ministryni práce Janě Maláčové (ČSSD), v dobrovolné izolaci byl ministr dopravy a průmyslu Karel Havlíček (za ANO). Kvůli pozitivnímu testu hlavní hygieničky Jarmily Rážové byl v karanténě tehdejší ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Přímo s nemocí covid-19 se potýkali vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček, ministr zemědělství Miroslav Toman (oba ČSSD) a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO).

Ministři zahraničí zemí EU v pondělí v Bruselu s největší pravděpodobností schválí zavedení nového sankčního režimu umožňujícího trestat porušování lidských práv po celém světě. Nástroj by měl podle představ unie zjednodušit nyní mnohdy zdlouhavé zavádění postihů. Ministři budou také poprvé od listopadových amerických voleb debatovat o možnostech zlepšení vztahů s budoucí vládou ve Washingtonu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme