Tomáš Pitr prodlouží své vydání do Česka podáním stížnosti

Podnikatel Tomáš Pitr si bude kvůli svému chystanému vydání ze Švýcarska do Česka stěžovat u příslušného švýcarského soudu. Informovalo o tom tamní ministerstvo spravedlnosti. Stížnost může vydávací řízení prodloužit o několik měsíců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Pitr. (Archivní snímek) | Foto: Archiv ČRo

Uprchlého podnikatele Pitra, který se v zahraničí skrýval od roku 2007, zadržela švýcarská policie letos v létě v alpském středisku Svatý Mořic. Česko pak požádalo o jeho vydání do vlasti, aby si zde mohl odpykat trest. Švýcarské ministerstvo minulý týden jeho vydání povolilo.

Tomáš Pitr byl před čtyřmi lety odsouzen za daňové delikty k pětiletému vězení, letos ho soud poslal na šest let do vězení v souvislosti s podezřelými obchody s akciemi potravinářské společnosti Setuza.

Podnikatel stále trvá na své nevině. Ve Švýcarsku prý pobýval z obavy o svůj život a čekal tam na vyřízení opravných prostředků ve svých trestních kauzách.

Viktorie Hošková, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme