Policejní prezident Tomáš Tuhý se stane velvyslancem na Slovensku. Funkce se ujme příští rok

Bývalý policejní prezident Tomáš Tuhý bude novým velvyslancem České republiky na Slovensku. Nahradí tam diplomatku Livii Klausovou, která z funkce odešla v dubnu. Jak Radiožurnálu potvrdila mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová, Tuhého už schválila i slovenská strana.

Praha/Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní prezident Tomáš Tuhý | Foto: Filip Jandourek

„Můžu potvrdit, že pan Tuhý skutečně obdržel agrément od Slovenské republiky. V tuto chvíli bude absolvovat předvýjezdové školení. Termín jeho odjezdu tudíž nebyl ještě přesně stanoven,“ potvrdila Radiožurnálu mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová.

‚Odchod Mazánka mě netěší.‘ Hamáček se Tuhého ptal na stav centrály proti organizovanému zločinu

Číst článek

Vláda schválila Tuhého odchod na Slovensko během letošního června. Funkce se měl podle usnesení ujmout poté, co mu na jaře příštího roku vyprší mandát v čele policie.

Tuhý již dříve uvedl, že z místa policejního prezidenta předčasně odejít nehodlá, což serveru Aktuálně.cz potvrdil i vicepremiér a ministr vnitra a zahraničí Jan Hamáček (ČSSD). „Obecně je to plně na něm, kdy se rozhodne vyjet. Já jsem od něj žádnou informaci v tomto směru nedostal,“ sdělil Hamáček.

Informaci, že Tuhý na post velvyslance nastoupí až po uplynutí mandátu policejního prezidenta, potvrdilo Radiožurnálu i samo Policejní prezídium.

„Pan policejní prezident už v minulosti opakovaně řekl, že v tuto chvíli nehodlá opustit post policejního prezidenta. V případě, že by došlo k jakékoliv změně, tak budeme veřejnost včas informovat,“ řekl vedoucí tiskového odboru Policejního prezídia Jozef Bocán.

Tuhý ve funkci nahradí manželku druhého českého prezidenta Livii Klausovou. Do čela ambasády byla jmenována v roce 2013 a z funkce odešla letos v dubnu. Úřadu se dočasně ujal chargé d'affaires Pavel Sladký, který na českém velvyslanectví v Bratislavě vede politické a obchodně-ekonomické oddělení.

jgr, luc, jsv Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme