Těžbou kryptoměny jsem si vytápěl byt, řekl poslanec Vymazal. Vedení sněmovny zaskočil účet za elektřinu

Vedení Poslanecké sněmovny překvapil vysoký účet za elektřinu ve služebním bytě poslance České pirátské strany Tomáše Vymazala. Ten se přiznal, že těžil kryptoměnu, což mu podle jeho slov pomáhalo vyhřát studený byt. Informoval o tom server Aktuálně.cz. Vymazal se omluvil a slíbil, že vytěžené peníze věnuje na charitu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanec České pirátské strany Tomáš Vymazal | Zdroj: Česká pirátská strana

„Je pravdou, že v prosinci byla zjištěna vysoká spotřeba elektřiny v jednom z bytů, který využívají členové České pirátské strany. Vedoucí Kanceláře Poslanecké sněmovny toto zjištění neprodleně projednal s klubem Pirátů, jehož členové zjednali nápravu. Tím byla celá záležitost vyřešena,“ řekl serveru Aktuálně.cz Roman Žamboch, ředitel tiskového odboru Kanceláře Poslanecké sněmovny.

Piráti, komunisté či ODA žalují dohledový úřad. Nesouhlasí s pokutou za porušení pravidel kampaně

Číst článek

Jednalo se o byt Tomáše Vymazala, který se přiznal k těžbě kryptoměny ZCash. Díky těžbě, na kterou jsou potřeba výkonné počítače, jež spotřebovávají velké množství elektřiny a také hodně hřejí, se prý poslanec i zahříval.

„Po nastěhování do bytu v Nerudově ulici jsem během tří týdnů těžil kryptoměnu Zcash a za tento akt se omlouvám. Vytěžené peníze v řádu stokorun věnuji na dobročinné účely. Mimo jiné byla v bytě nesnesitelná zima (16 stupňů Celsia), než mi sněmovna dodala přímotop, přístrojem jsem si i topil, abych nezmrzl," vysvětlil. Nyní již prý kryptoměnu netěží.

Vymazal nemá představu, kolik mohla stát spotřebovaná elektřina, ale na základě výkonu zařízení odhaduje, že se jednalo o „částku v řádech stokorun“. Od vedení sněmovny si ale chce zjistit, o kolik přesně šlo, a stejnou částku i s celým výdělkem z těžby věnovat na charitu.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme