Opatření mají být cílená. Vláda si protiřečí, výsledkem je zmatek a nefunkčnost, říká Okamura

Druhé vlně pandemie se předejít nedalo, protože jde o záležitost, která je relativně nová, nicméně určitě se dalo předejít plošným opatřením, myslí si předseda strany Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura. Podle něj jsou opatření zmatečná, panuje informační chaos a jednotliví členové vlády si odporují a protiřečí. Okamura byl hostem v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu.

Dvacet minut Radiožurnálu Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomio Okamura

Tomio Okamura | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„I vedoucí hygienici říkají, že ve srovnání s jarem je tady výrazně méně osob s nutností hospitalizace a jednoznačně převažují případy, které jsou bezpříznakové. A to je ta důležitá informace odborníků, od které bychom se měli odrazit,“ vysvětluje Tomio Okamura.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si celý rozhovor

Problém podle něj spočívá v něčem jiném než ve svolávání nebo nesvolávání krizového štábu po několika měsících.

„Ale v tom, aby vládní opatření byla dobře zacílená, srozumitelná a včasná,“ míní ve vysílání Radiožurnálu.

Poukazuje také na to, že vláda říkala občanům, že bude fungovat Chytrá karanténa, ale zároveň nedala žádné peníze hygieně, aby personálně posílila hygienické stanice.

„Upozorňovali jsme, že je potřeba škrtnout nepotřebné výdaje ve státním rozpočtu, jako jsou například armádní zakázky, a radši peníze přesunout na sociálně ekonomickou podporu. To vláda neudělala, takže si protiřečí i v těchto základních věcech, vyzývá k tomu, aby to hygiena řešila, ta ale nedostala od vlády peníze a výsledkem je chaos, zmatek a nefunkčnost,“ upozorňuje.

Roušky dobrovolně

Podle Okamury by mělo být nošení roušek na bázi dobrovolnosti u těch lidí, kteří nejsou rizikoví.

„Jedna věc je, když je to v Praze, kde trasování a cesty jsou velmi těžko uchopitelné,“ míní s tím, že bychom měli chránit především rizikové skupiny – seniory, lidi po operacích či onkologicky nemocné občany.

„Nedělejme zbytečná plošná opatření, lidé potřebují chodit do práce, potřebují se živit, potřebují žít,“ zdůrazňuje.

Poslechněte si v audiozáznamu celý rozhovor se šéfem SPD Tomiem Okamurou, který byl hostem v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu.

Vladimír Kroc, prh Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme