TOP 09 navrhuje poslat obcím 13,5 miliardy. I na úkor velkých měst

Poslanci TOP 09 a Starostů předložili ve sněmovně svůj návrh rozpočtového určení daní. Tedy způsobu přerozdělování části některých vybraných daní obcím. Rádiu Česko to potvrdil předseda klubu této vládní strany Petr Gazdík.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kostel v Cítolibech, kde se hrála unikátní venkovská hudba

Kostel v Cítolibech, kde se hrála unikátní venkovská hudba | Foto: David Hertl | Zdroj: Český rozhlas

Předloha je podle něj téměř totožná s tou, která už je připravená ve vládě od Ministerstva financí. Gazdík také upřesnil, že poslanecký návrh nebude znamenat jen posílení rozpočtu obcí bez čtyř největších měst o 13,5 miliardy korun.

Přehrát

00:00 / 00:00

O navržené změně rozpočtového určení daní mluvila s předsedou poslanců TOP a Starostů Petrem Gazdíkem parlamentní zpravodajka Milada Richterová

„Návrh je také zavedením systému do rozpočtového určení daní a je také výrazně protikorupčním opatřením. Z těch 13,5 miliard bude 7 miliard vzato z národních dotačních titulů, které jsou doposud rozdělovány velmi byrokraticky a dovolím si tvrdit také prokorupčně,“ uvádí Petr Gazdík.

„1,5 miliardy je přesunutí v oblasti školství a necelých 5 miliard jsou od čtyř největších měst, která tyto prostředky dosud získávají mimo systém roky neoprávněně,“ míní šéf poslanců TOP 09 a Starostů.

Politická dohoda nad návrhem ale podle Gazdíka stále není. Občanští demokraté dávají jednoznačně přednost dohodě odpovídající koaliční smlouvě. Strany a jejich experti teď propočítávají jednotlivé varianty.

Milada Richterová, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme