TOP 09 opět přijímá nové členy

Necelý měsíc před svým ustavujícím sjezdem má strana TOP 09 "necelých dva tisíce členů", nové členy ale přijímá. Rádiu Česko to řekl poslanec a člen přípravného výboru TOP 09 Pavel Severa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Severa | Foto: Marián Vojtek

"Je trochu zkreslené, že nepřijímáme členy. My jsme k 30. září řekli, že k tomuto datu sečteme všechny členy, abychom mohli vypočítat, kolik má mít jaký kraj delegátů na celostátní sněm. Od této chvíle, kdy jsou zvoleny orgány místních a regionálních sněmů, už přijímání členů mají na starost tyto organizace, už ne přípravný výbor," uvedl pro Rádio Česko Severa.

"Zda budu v užším či širším vedení je pro mne nepodstatné," říká Severa, lídr kandidátky TOP 09 v Pardubickém kraji.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Ondřeje Černého je místopředseda sněmovního výboru pro bezpečnost, nezařazený poslanec a člen strany TOP 09 Pavel Severa.

I spolupráce s ODS může být problém

TOP 09 se podle Pavla Severy do budoucna brání spolupráci s ČSSD, v jejímž čele stojí Jiří Paroubek, problém by ale strana měla i s ODS, pokud by v ní vítězil názor, že nejlepším řešením je velká koalice.

"Na jedné straně na sebe ODS a ČSSD politicky křičí, ale ekonomicky se domlouvají, ekonomicky to funguje, lobbisticky jim to vyhovuje, proto se spousta věcí neřeší, proto jsou lidé naštvaní. Proto chceme spolupracovat s takovými stranami, které ctí programové principy, ne pouze technologii moci," řekl Rádiu Česko Severa.

"Pokud si místopředseda ODS Gandalovič představuje jako nejlepší řešení velkou koalici, bohužel s takovou stranou bychom nechtěli spolupracovat. Stejně jako nechceme spolupracovat s ČSSD, kterou vede Jiří Paroubek. Tuto formu vlády a spolupráce nemůžeme akceptovat," dodal v diskusním pořadu Studio Česko Severa.

Marián Vojtek, Ondřej Černý, Robert Břešťan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme