TOP 09 preferuje vládu až do roku 2014, vzkázala strana před koaliční schůzkou

TOP 09 zatím Nečasovu vládu drží. Na večerním jednání vedení strany stanovili členové předsednictva priority, se kterými půjdou na zítřejší koaliční schůzku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vedení TOP 09. Zleva předseda poslaneckého klubu TOP 09 Petr Gazdík, ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg a ministr financí Miroslav Kalousek | Zdroj: ČTK

Bez podrobnějšího komentáře priority prozradil místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

„Zachování plné akceschopnosti exekutivy pro pomoc oblastem a lidem postiženým povodněmi, naplňování programu vlády rozpočtové odpovědnosti až do termínu řádných voleb v roce 2014, poctivá reflexe stávající situace. S detailními opatřeními, která povedou k naplnění těchto priorit, seznámí TOP 09 nejprve své koaliční partnery,“ vyjmenoval Kalousek.

Blíže nechtěl možné scénáře komentovat ani předseda strany Karel Schwarzenberg.

„Nejdříve budeme mluvit s koaličními partnery. My také o vládě nerozhodujeme, to musíme společně s koaličními partnery dotáhnout, my nejsme jediní hráči,“ řekl Schwarzenberg.

Premiér Petr Nečas dnes zopakoval, že kvůli obviněním bývalých poslanců ODS či šéfky svého kabinetu odstoupit nehodlá. Řekl to televizi Nova. Nedopustil se prý ničeho nepoctivého, a nevidí proto důvod k rezignaci. Zároveň považuje za nezbytné chovat se zodpovědně, což podle něj znamená jednat dál jak uvnitř ODS, tak s koaličními partnery.

„Já chci zdůraznit, že mám většinovou podporu výkonné rady ODS i poslaneckého klubu. S tím jdeme i do jednání s koaličními partnery. Věřím, že se všichni budeme chovat seriózně a že nalezneme řešení z této situace, protože předčasné volby ve skutečnosti žádným řešením nejsou. Potřebujeme vládu, která teď bude řešit například následky povodňových škod. Nikoli předvolební kampaň,“ řekl Nečas v televizi.

Nikola Bojčev, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme