Top 09 se údajně dohodla s hnutím Starostové a nezávislí na úzké spolupráci

Nová politická strana TOP 09, za jejímž vznikem stojí bývalý předseda lidovců a exministr financí Miroslav Kalousek, se podle deníku E15 definitivně dohodla s hnutím Starostové a nezávislí na dlouhodobé spolupráci do roku 2012.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Kalousek | Foto: ČRo

Deník E15 píše, že text dohody podepíší jejich lídři zřejmě začátkem příštího týdne. Kandidátem uskupení na premiéra bude bývalý ministr zahraničí a nyní lídr TOP 09 Karel Schwarzenberg.

O tom, jestli naváže hnutí Starostové a nezávislí užší spolupráci s novou stranou Top 09, se rozhodne právě dnes. Na dalším postupu by se měl totiž shodnout celostátní výbor hnutí.

O spolupráci obou politických subjektů se mluví už od založení nové strany Miroslava Kalouska Top 09. Kalousek už tehdy potvrdil, že s hnutím Starostové a nezávislí chce spolupracovat při říjnových předčasných volbách.

Politolog z olomoucké Palackého univerzity Pavel Šaradín za spoluprací obou stran vidí pragmatický krok. "Pokud by došlo k jakési strategické dohodě, lze to chápat jako vyústění snah obou subjektů. Pokud chtějí Starostové a nezávislí prosadit některé své ideje a myšlenky, tak samostatně by v rámci českého politického spektra neměli šanci. A stejným způsobem, pokud chce uspět Top 09, tak na sebe musí napojit mnohem více subjektů než kdyby kandidovala samostatně," míní Šaradín.

Přečtěte si také:
Na domácí politické scéně startuje nová politická strana - TOP 09
Exministr financí Miroslav Kalousek oznámil odchod z KDU-ČSL
Exministr financí Kalousek vážně uvažuje o založení nové strany TOP 09
Kalousek se k možnému založení nové strany stále nechce vyjadřovat
Kalousek pro Rádio Česko: V KDU-ČSL se už nijak angažovat nebudu

Veronika Malá, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme