TOP 09 si pro případné předčasné volby zamluvila stovky reklamních ploch

Některé politické strany si začínají rezervovat pro případ předčasných voleb reklamní plochy. TOP 09 už blokuje v hlavním městě stovky míst, prostřednictvím kterých má v plánu oslovit voliče. Východisko z politické krize strany přitom teprve hledají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Senátní a krajské volby 2012, klub TOP 09,(zleva) Karel Schwarzenberg, Miroslav Kalousek a Jaromír Drábek | Foto: Filip Jandourek

Nejaktivnější v blokování reklamních ploch je strana TOP 09, která v těchto dnech usiluje o udržení vládní koalice. Předčasné volby by byly podle jejich zástupců vhodným řešením jen za určité situace.

Strana si plochy rezervovala proto, že to tak dělá vždycky, když se otřese politická scéna. Projektový manažer TOP 09 Jaroslav Poláček Českému rozhlasu řekl, že plochy rezervuje toto volební období asi počtvrté:

„Udělali jsme předběžné rezervace outdoorových ploch. Děláme to tak vždycky, když je turbulentní politická situace a skloňují se nové termíny předčasných voleb.“

Pro TOP 09 a LIDEM je nominace Němcové přijatelná. Opozice ji nepodpoří

Číst článek

Pro předčasné volby jsou ČSSD, Věci veřejné a komunisté. Tyto strany si plochy ještě nerezervují, i když sociální demokracie se na předčasné volby pomalu chystá.

„Na předčasné volby, které by měly být v září, se připravujeme. Já budu předkládat plán zabezpečení těchto voleb do konce tohoto týdne. Zatím jsme žádné plochy na území České republiky neobjednali,“ říká místopředseda ČSSD Milan Chovanec.

Zeman upozornil, že konečné slovo při jmenování nového premiéra má on

Číst článek

Technickou stránku předčasných voleb už začínají řešit také komunisté. Naopak Věci veřejné budou svou propagaci řešit, až když bude jasné, že předčasné volby skutečně budou.

Stejně se na rezervaci reklamních ploch dívá koaliční LIDEM. ODS ji vůbec neřeší, soustředí se na volbu nového premiéra a udržení vlády.

TOP 09 nechce úřednickou vládu, čeká, že uslyší od ODS jméno nového premiéra

Číst článek

Strana práv občanů Zemanovci sice v poslanecké sněmovně není, ale má na Hradě svého čestného předsedu - prezidenta Miloše Zemana. Zemanovci by kampaň případných předčasných voleb pojali alternativně, rezervovat reklamní plochy tedy nemají v plánu.

Miloš Zeman dnes předčasné volby nevyloučil, i když k nim má výhrady. Své konkrétní záměry chce nejprve sdělit jednotlivým politickým stranám, s jejichž představiteli se sejde o víkendu. Zároveň řekl, že jako prezident by měl rychle jmenovat nového premiéra.

Květa Moravcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme