Top managementu Českých drah počítá mzdy soukromá firma

Vrcholné vedení Českých drah si nechává zpracovávat výplaty soukromou firmou ze severních Čech. Jako důvod k vyčlenění této agendy ze mzdové účtárny drah uvádějí manažeři pokus o úspory - proto prý outsorcovali tuto činnost mimo oficiální strukturu podniku. Protože jde o takzvanou podlimitní zakázku, neproběhlo výběrové řízení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

cestování vlakem

cestování vlakem | Foto: Jan Rosenauer

Mluvčí drah Petr Šťáhlavský vysvětluje poněkud netradiční vyvedení části mzdové agendy úspornými opatřeními.

"České dráhy uvažují o tom, že by mzdy v rámci vize 2012 mohly outsorcovat. Jde o projekt, kdy se snižují náklady v naší společnosti. A vlastně zpracování mezd může být jednou z oblastí, kterou lze outsorcovat. Proto jeden z těchto faktorů je vyzkoušet si to. Byly outsorcovány mzdy některých členů managementu, jedná se v tuto chvíli o necelou dvacítku lidí v pozicích od ředitele odbor výše," uvedl mluvčí.

Zakázka na zpracování mezd top managementu Českých drah je ale nezvykle drahá. Vyplývá to z porovnání nabídek jiných soukromých firem. Zaměstnanci drah navíc míní, že vedení chce před nimi utajit výši svých příjmů. Například nedávno odvolaný šéf dozorčí rady drah Zdeněk Žák vyvedení části mzdové agendy mimo firmu tvrdě kritizuje.

"Musíme si uvědomit, že toto je firma, která je ve stoprocentním vlastnictví státu. Takže ti lidé jsou odpovědní za nakládání s penězi, které sice nepřímo, ale pořád, jsou z velké části penězi daňových poplatníků. A z tohoto pohledu je to bezprecedentní a naprosto neomluvitelné," míní Žák.

Milan Kopp, Jan Hrbáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme