Topolánek by ČSSD raději viděl v roli konstruktivní opozice

Premiér Mirek Topolánek by raději sestavil vládu bez ČSSD. O možné vládní spolupráci ODS sice jedná i se sociálními demokraty, premiér Topolánek v televizi Prima ale zopakoval, že by ČSSD neměla aspirovat na účast ve vládě, protože před volbami neměla o reformy zájem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek, Mirek Topolánek | Zdroj: ČTK

"Snažím se Jiřímu Paroubkovi vysvětlit, že v dané situaci a po těch půlročních peripetiích bude daleko vhodnější, když ta vláda bude na formátu spíše bývalé trojkoalice. Pro ČSSD tam vzniká celá řada problémů, před volbami i po volbách argumentovali tím, že žádné reformy nejsou potřeba, a teď by měli přistupovat na výrazně reformní program, což mi připadá velmi komplikované. Já jsem spíš pro dohodu o konstruktivní opozici; myslím si, že ČSSD by neměla aspirovat na účast ve vládě, přestože to zatím tak vypadá," uvedl premiér Topolánek v televizi Prima.

Předseda sociálních demokratů Jiří Paroubek na to reagoval slovy, že počítat s opoziční smlouvou v obráceném gardu je pro jeho stranu mnohem horší než přímá účast ve vládě. Odmítá, aby ČSSD vládu jen tiše podporovala.

Marika Táborská, Ondřej Kapic Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme