Topolánek čelí kritice kvůli zastávce vládního airbusu v Innsbrucku

Šéf ODS Topolánek čelí kritice médií i opozice za to, že před dvěma týdny cestou z oficiální návštěvy Bulharska vystoupil z vládního letadla v rakouském Innsbrucku. Zastávka mohla podle časopisu Týden prodražit let až o 150.000 korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

M. Topolánek | Zdroj: ČTK

Úřad vlády vysvětluje mezipřistání v alpském středisku jednáním s českým velvyslancem ve Vídni Janem Koukalem. Kritici ale předsedovi vlády vyčítají, že zneužil služeb vládní letky, aby si přes víkend zalyžoval.

ČSSD považuje Topolánkovu cestu za důkaz sílící arogance vládních politiků. Sociální demokraté dnes premiéra vyzvali, aby se veřejnosti omluvil a zaplatil náklady "výletu do Innsbrucku", jehož cílem podle nich bylo lyžování s přítelem Markem Dalíkem.

"Pokud tak neučiní, vystavuje se podezření ze spáchání trestného činu porušení povinností při správě cizího majetku," uvedla dnes v prohlášení ČSSD. Nejsilnější opoziční strana chce navíc věc nechat přezkoumat kontrolním výborem sněmovny, na let do Innsbrucku se její poslanci zeptají i při pravidelných interpelacích.

Podle večerního vyjádření úřadu vlády jde ale o uměle vytvořenou kauzu, která se nezakládá na pravdě. Vyčíslení nákladů na přepravu považuje úřad za bezpředmětné, protože se podle něj jedná o součást leteckého výcviku, která se hradí z nákladů na běžný provoz.

Jana Zemanová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme