Topolánek na kongresu: ODS je jako Titanic a jako značka může skončit

ODS je jako Titanik. K legendárnímu parníku, který skončil na dně oceánu, přirovnal stranu její bývalý předseda a expremiér Mirek Topolánek. V projevu na stranickém volebním kongresu v Brně řekl, že kritikům ODS rozumí. Položit vlastní vládu by ale podle něj byl nesmysl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

MIrek Topolánek při projevu na 23. kongresu ODS v Brně. 3. 11. 2012 | Zdroj: ČTK

„Neřešení nebo pomalé řešení při známém setrvačném pohybu Titaniku vede k nárazu na ledovec,“ řekl Topolánek, když na kongresu analyzoval příčiny propadu strany. Na tomto kongresu ODS jde podle něj o záchranu a hlavním úkolem je vrátit straně důvěryhodnost, kterou ztratila. ODS jako značka je v ohrožení.

Poslanci ODS, kteří patří k takzvaným rebelům, podle něj nejsou pravými viníky této situace. Nicméně podílet se na pádu vlády je nesmyslné a vybídl je, aby to nedělali.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nejzajímavější momenty projevu Mirka Topolánka na kongresu ODS zachytila redaktorka Lucie Husárová

„Přestože rozumím určitě lépe než kdokoli jiný Petrovi, Ivanovi, Markovi, Tomášovi a dalším, třeba i anonymním, pokládat vlastní vládu je zhůvěřilost. Nechejte tlustou nálepku zrádců těm, kterým patří,“ apeloval Topolánek.

Bývalý předseda stranu také vyzval, aby zítra místo volby vedení na delší dobu vytvořila pro následující měsíce jakýsi krizový štáb.

Kongres ODS: Strana by se podle Nečase měla vzpamatovat a voliče získat rychle zpět

Číst článek

„Tento kongres by neměl volit funkcionáře na dva roky, ale pouze do kongresu směřovaného někdy po prohraných prezidentských volbách, což je ještě dost dlouhá doba do voleb sněmovních a dostatečná doba i na vnitrostranickou diskusi,“ uvedl Topolánek a dodal:

Kongres ODS nepřinese žádné řešení, myslí si šéf ČSSD Bohuslav Sobotka

Číst článek

„Měl by zvolit pouze tři místopředsedy a do výkonné rady po jednom zástupci z regionů. Ti by společně připravili něco jako krizový plán. To je rada politického důchodce. Asi zůstane nevyslyšena.“

Z politiků občanské demokratické strany Topolánka příjemně překvapil ministr průmyslu a obchodu, jihočeský Martin Kuba, a Ivan Fuksa, bývalý šéf resortu zemědělství, který je ze středních Čech a patří k rebelům.

Lucie Husárová 1, Kateřina Kozmová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme