Topolánek se omluvil Paroubkovi za výroky o misích, Paroubek omluvu vítá

Premiér Mirek Topolánek se veřejně omlouvá předsedovi ČSSD Jiřímu Paroubkovi. A to za výroky ministra vnitra Langra poté, co ČSSD odmítla schválit zahraniční mise české armády. Premiér se omluvil v rozhovoru pro zítřejší Lidové noviny. Omluvu Paroubek požadoval -přesně za to, že jej Langer nazval během poslanecké schůze vrahem - v souvislosti s otázkou stahování našich vojáků z Afghánistánu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mirek Topolánek, premiér a šéf ODS | Foto: Khalil Baalbaki

Podle mluvčí vlády Jany Bartošové se premiér Topolánek omlouvá v zájmu života vojáků: "Pan premiér Mirek Topolánek v rozhovoru pro Lidové noviny uvedl, že pokud Jiří Paroubek podmínil jednání o zahraničních misích veřejnou omluvou, pak tuto omluvu, i když mu to připadá veskrze absurdní, nějakým způsobem udělá. Podle něj je veřejná omluva za něj i za ministra Ivana Langera v zájmu života vojáků a v zájmu pozitivního projednání zahraničních mísí. Nicméně dodal, že nejde o obchodování za poplatky."

Jiří Paroubek omluvou podmiňoval další jednání ODS a ČSSD o opoziční toleranci vlády během českého předsednictví. Radiožurnálu řekl, že omluvu vítá:

Jiří Paroubek | Foto: Marián Vojtek

"Já si přečtu ty noviny, uvidím jaká je ta omluva. A samozřejmě to vítám, pokud tato omluva bude učiněna v celistvosti. Je to jedna z věcí, kterou jsem dával jako určitou předběžnou podmínku. A ta druhá samozřejmě je, aby ODS bez dohody s námi nezasahovala do zákona, který prošel Poslaneckou sněmovnou, a který se týká zrušení poplatků ve zdravotnictví."

Tereza Bartůňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme