Topolánek svolává předsedy stran kvůli mandátu vlády

Šéf ODS Mirek Topolánek navrhl předsedům všech parlamentních stran kromě KSČM, aby se v pondělí sešli k jednání o budoucnosti vlády Jana Fischera. Schůzku ale odmítl šéf ČSSD Jiří Paroubek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mirek Topolánek | Foto: Jiří Suchomel, ČRo Leonardo

Paroubkovi vadilo, že by se debatě o úpravě mandátu úřednické vlády účastnili i lidovci a TOP 09, tedy strany, které se neúčastnily formování kabinetu a nenominovaly do něj ministry.

Podle Topolánka šéfovi ČSSD současné složení Fischerovy vlády vyhovuje. Předseda ODS tvrdí, že do ní Paroubek dosadil politiky místo úředníků.

"Tu schůzku, ke které jsem vyzval předsedy demokratických stran všichni přijali, kromě Jiřího Paroubka, který ji odmítl. Já se domnívám, že není možné čekat na dobu, kdy nám vláda předloží svoje vlastní programové prohlášení. Při tak křehké, subtilní situaci ve sněmovně a křehkém, subtilním mandátu, který vláda může do voleb mít, je třeba jednat dopředu," řekl Topolánek.

Jiří Paroubek podle Topolánka jednání obstruuje. "A svědčí to o tom, že vláda, kterou dnes vede Jan Fischer, mu v podstatě vyhovuje. Protože tam má politické ministry, nikoli úředníky, jak původně dohoda zněla," dodal Topolánek.

Věra Pfeifferová, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme