Topolánek vyzval Macka k odchodu z ODS

Předseda občanských demokratů Mirek Topolánek vyzval Miroslava Macka, aby kvůli napadení ministra zdravotnictví Davida Ratha zvážil členství v ODS. Uvedl to v televizi Prima. Macek na sněmu stomatologů Rathovi vlepil pohlavek, čímž si podle svých slov vyřizoval osobní spor s ministrem. Macek řekl, že nemá žádné důvody k vystoupení ze strany a neuvažuje o tom.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Macek pohlavkuje Davida Ratha | Zdroj: ČTK

ODS se od Mackova činu distancovala, což dnes předseda strany v televizní diskusi na Primě zopakoval. Uvedl také, že Mackův útok byl důsledkem ostrých slovních napadení, které Mackovi adresoval Rath.

"Pokládám tu jeho soukromou záležitost za neuvěřitelné selhání. My se od toho samozřejmě distancujeme, dokonce bych mu takto veřejně chtěl říct, že by měl zvážit své členství v ODS, protože tím poškozuje to, co my dlouhodobě děláme," uvedl Topolánek.

K zvážení dalšího setrvání ve straně vyzval Macka dnes v České televizi i místopředseda ODS Petr Nečas. Macek Radiožurnálu nicméně řekl, že o vystoupení z ODS neuvažuje. "Nevidím žádný důvod, proč bych měl zvažovat ukončení svého členství v ODS, protože já si za svým činem zcela stojím," prohlásil

Předseda ČSSD Jiří Paroubek v televizní diskusi zopakoval, že Mackův útok měl politický podtext. Domnívá se, že Macek je jedním z "mozků ODS". Už v sobotu stranu obvinil z tichého souhlasu s nenávistí a násilím směřovaným proti levici.

Šéf lidovců Miroslav Kalousek v České televizi uvedl, že si nemyslí, že v tomto případě by šlo o politiku. Neví prý, co je politického na tom, když "dva narcisové se mezi sebou urážejí a fackují". Mackův útok na ministra ale stejně jako další účastníci televizní debaty odsoudil.

Macek vysvětlil útok osobními důvody. Rath totiž před časem prohlásil, že se Mackova morálka blíží nule, o čemž podle něj svědčí i to, že si svou současnou ženu vzal pro peníze. Macek následně napsal, že si to s ním vyřídí po chlapsku. Podle Ratha bylo Mackovo chování ukázkou zbabělosti, protože ho napadl zezadu.

Lenka Rákosová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme