Topolánková potvrdila kandidaturu do Senátu

Manželka předsedy ODS Pavla Topolánková dnes osobně potvrdila své rozhodnutí kandidovat v senátních volbách za konkurenční novou stranu Politika 21, kterou založila Jana Bobošíková. Od ODS prý Topolánková nabídku nedostala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z. Topolánka přišla | Zdroj: ČTK

Topolánková doufá, že její krok naruší "zažité společenské klišé, kdy se od ženy politika nečeká aktivní vstup do politického života". Rozhodnutí kandidovat v ní prý zrálo roky, a nejde tedy o emotivní krok.

"Vzhledem k tomu, že jsem ze strany ODS nabídku nedostala, rozhodla jsem se kandidovat na platformě Politiky 21. Programové teze '21' jsou zcela v souladu s mým pravicovým smýšlením, navíc budu kandidovat za 'můj' volební obvod Ostrava - město, kde se vždy budu cítit doma," uvedla Topolánková v prohlášení.

Šéf ODS Mirek Topolánek připustil, že nominaci manželky úplně neschvaluje. "Myslím si, že člověk když podporuje nějaký politický směr, nějaký program, tak by to neměl často měnit. Budu podporovat samozřejmě kandidáta ODS a v tomto smyslu na tom nevidím nic divného," uvedl Topolánek.

Kandidatura Topolánkové zaskočila i další občanské demokraty. Ostravská ODS je podle deníku Právo pobouřena. Podle informací deníku se obává, aby Topolánková nepřetáhla část pravicové voličské základny. O senátní křeslo bude v Ostravě mimo jiné bojovat se senátorem ODS Milanem Balabánem. Jeho štáb nyní musí měnit volební strategii.

Média spekulují o krizi manželství Topolánkových a také o vztahu mezi předsedou ODS Topolánka a novou místopředsedkyní sněmovny za ODS Lucií Talmanovou. Talmanová sama svůj vztah s Topolánkem v dnešní Mladé Frontě Dnes nazvala jako přátelský. "Otevřeně ho mohu charakterizovat jako velké přátelství," říká Talmanová.

Renáta Prátová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme