Topolánkův kabinet bilancuje roční působení u moci

Vládní kabinet Mirka Topolánka bilancuje. Podle své výroční zprávy splnil za dvanáct měsíců svého vládnutí třetinu úkolů, které si ministři stanovili. Kabinet při hodnocení svého vládnutí vychází z programového prohlášení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Kalousek, Mirek Topolánek a Martin Bursík | Foto: Úřad vlády ČR

Koaliční vláda občanských demokratů, lidovců a zelených si při svém vzniku vytýčila 184 konkrétních úkolů. Podle výroční zprávy, kterou premiér Mirek Topolánek zveřejnil, ministři začali pracovat na 98 procentech z nich. "Vyhodnocujeme jako vláda svoji úspěšnost podle toho, jestli jsme splnili, či nesplnili projekty, které vycházejí z programového prohlášení. S tím jsme dostali důvěru, a to je pro nás naprosto závazný dokument," řekl Topolánek.

Premiér Mirek Topolánek svou vládu chválí, opozice naopak nešetří kritikou. Podle místopředsedy KSČM Jiřího Dolejše je současný koaliční kabinet jedním z nejhorších v naší novodobé historii. "Myslím, že vláda podprůměrně zvládá i takovou tu podprůměrnou agendu. Myslím si, že ministerstva by stejným způsobem fungovala, i kdyby neměla své ministry," dodal Dolejš.

Premiér Topolánek věří, že pokud jeho vláda vydrží u moci celé funkční období, splní své celé programové prohlášení.

Václava Marešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme