Topolánkův kabinet bude mít méně ministrů

Podstatně štíhlejší oproti současnému kabinetu by měla být podle designovaného premiéra Mirka Topolánka jeho vláda. O důvěru s ní hodlá sněmovnu požádat pravděpodobně 4. října.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mirek Topolánek a Václav Klaus | Zdroj: ČTK

Podle Topolánkových představ nebude mít nová vláda pět místopředsedů, ale pouze jednoho místopředsedu vlády. Také bude mít o dva ministry méně. Ministerstvo informatiky bude řídit ministr vnitra Ivan Langer, legislativní radu vlády povede Jiří Pospíšil jako ministr spravedlnosti

"Vzhledem k nevůli sociálních demokratů zřídit místo ministerstva pro místní rozvoj ministerstvo pro evropské záležitosti nastoupí Petr Gandalovič na dnešní ministerstvo pro místní rozvoj a pokusí se připravit systémové změny rozšíření agendy tohoto ministerstva," dodal Topolánek.

Zatím není pravděpodobné, že by Topolánkova vláda dostala ve sněmovně důvěru. Odcházející premiér Jiří Paroubek očekává, že to bude právě on, koho hlava státu pověří na podzim po senátních a komunálních volbách dalším pokusem o sestavení vlády.

Naznačil to Václavu Klausovi poté, co se s ním a jeho ministry prezident na Pražském hradě rozloučil a poděkoval jim za vykonanou práci.

Štěpánka Čechová, Pavel Otto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme