'Topoly musíme prořezat hned'. Povodí Vltavy uzavřelo v hlavní sezoně část modřanské cyklostezky

Cyklisté a bruslaři se do konce týdne neprojedou po části modřanské cyklostezky, která je jednou z nejoblíbenějších v Praze. Povodí Vltavy ji dočasně uzavřelo kvůli prořezávání a kácení topolů. Špatný stav stromů totiž podle státního podniku ohrožoval životy a zdraví lidí. Cyklisté a bruslaři zatím mohou využít objízdnou trasu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prořezané stromy v lokalitě Braník | Foto: Povodí Vltavy, s.p.

Povodí Vltavy jako vlastník pozemku začalo s prořezáváním a kácením stromů na konci května. „Práce by měly být dokončeny do konce tohoto týdne, tedy do 11. června," uvedl pro server iROZHLAS.cz mluvčí státního podniku Hugo Roldán.

Cyklistická a bruslařská sezona je sice nyní v plném proudu, zásah ale podle něj nemohlo Povodí Vltavy uspíšit ani odložit.

Prořezané stromy v lokalitě Braník | Foto: Povodí Vltavy, s.p.

„Důvodem neodkladného zásahu jsou výsledky dendrologického průzkumu, který vyhodnotil stav topolů kanadských tak, že je nezbytný jejich bezpečnostní řez nebo úplné odstranění, protože bezprostředně ohrožují svým špatným stavem a nestabilitou životy a zdraví osob," vysvětlil mluvčí státního podniku.

„Jsme si vědomi, že práce představují určité omezení pro uživatele přilehlé cyklostezky. Nicméně výsledky posouzení stavu dřevin nebyly dříve k dispozici," doplnil Roldán.

Místo pokácených stromů pak chce státní podnik vysadit dřeviny nové. „V následujících letech pak proběhne celková obnova topolových alejí v této lokalitě," přiblížil mluvčí Povodí Vltavy.

Oblíbená modřanská cyklostezka okolo Vltavy je uzavřena v úseku Lodnická až U Kempinku. Cyklisté a bruslaři mohou využít značenou objízdnou trasu vedenou z ulice Lodnická do ulice Vltavanů.

Dočasně uzavřená část modřanské cyklostezky v úseku Lodnická až U Kempinku. A objízdná trasa z ulice Lodnická do ulice Vltavanů. | Foto: Městská část Praha 4

Anna Jadrná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme