Hamáček: Všechno co má ruce a nohy míří na Břeclavsko. Bojujeme o životy lidí pod troskami

Lidé jsou uvěznění pod troskami a bojuje se o lidské životy. Takto ministra vnitra Jana Hamáček popisuje situaci na Břeclavsku a Hodonínsku, kudy se prohnalo tornádo. Záchranáři vyhlásili mimořádnou událost. Nevylučuje se povolání armády.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr vnitra Jan Hamáček informoval, že se na jih Moravy přesouvají všechny jednotky Integrovaného záchranného systému. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Jaké máte poslední informace o situaci na jihu Moravy?
Hodonínskem a Břeclavskem se prohnalo tornádo. Situace je tam velmi vážná. Lidé jsou uvěznění pod zřícenými budovami. Jsou tam nasazení záchranáři Jihomoravského kraje. Pomáhají i jednotky s těžkou technikou z Jihlavy a Hlučína. Nasazené jsou také USAR odřady, které mají za úkol vyhledávat lidi pod troskami.

Všechy dostupné jednotky IZS vč. záchranných útvarů a USAR týmů zasahují nebo se přesunují na Hodonínsko, kde několik obcí zasáhlo tornádo.

21:12 – 24. 06. 2021

23 509

Situace je vážná. Zvažujete povolání armády?
Jestli se povolá i armáda je na panu hejtmanovi Janu Grolichovi. On je šéf krizového štábu Jihomoravského kraje. Jsem s ním v kontaktu. Počítáme s tím, že když nebude stačit těžká technika pomocných hasičů, tak armádu povoláme.

Máte nějaké informace o obětech nebo o počtu zraněných?
V této chvíli je ještě velmi brzo na to říkat něco o obětech. Víme jen, že v hodonínské nemocnici jsou velké počty zraněných. Ještě o lidské životy bojujeme. Hledají se lidé pod troskami a bude to dlouhá noc.

Zuzana Burešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme