Tornádo na jihu Moravy má šestou oběť. V brněnské nemocnici zemřelo dítě

Tornádo na jihu Moravy má šestou oběť. Informaci potvrdil Českému rozhlasu Brno ředitel krajské policie Leoš Tržil i mluvčí krajského úřadu Alena Knotková. Šesté úmrtí zaznamenali v pátek večer. Mluvčí Fakultní nemocnice Brno Veronika Plachá potvrdila, že tato oběť zemřela právě v brněnském zdravotnickém zařízení na následky zranění.

Sledovali jsme online Brno (Aktualizováno: 16:14 27. 6. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Následky tornáda v Lužicích | Foto: Vlasta Gajdošíková | Zdroj: Český rozhlas

„Mohu potvrdit, že v pátek večer u nás zemřela další oběť po čtvrtečním zásahu tornáda. Vzhledem k věku oběti ale nebudeme více zveřejňovat,“ informuje Plachá.

Likvidace škod probíhá i v opomíjeném Pánově. U obcí vzniknou parkoviště pro dobrovolníky

Číst článek

„Vzhledem k situaci není namístě rozebírat příčiny úmrtí a podobně. V každém případě ale máme v současné době potvrzeno šest obětí,“ uvedl policejní ředitel Tržil.

Likvidace škod

Tornádo, které zasáhlo ve čtvrtek večer Hodonínsko, má na svědomí vedle šesti obětí také stovky zraněných a asi 1200 zničených domů. Škody jsou podle hejtmana Jana Grolicha (KDU-ČSL) ve výši miliard korun.

V postižených obcích v současné době probíhá odklízení nepořádku, likvidace škod a opravy poškozených domů. Obce budou také nadále procházet statici. Podle nedělního vyjádření hejtmana bude víc než 70 domů k demolici. 

Karolína Peřestá, onz, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme