Kostel bez věže, ulice pokryté troskami. Podívejte se, jak větrná smršť proměnila vesnice na jihu Moravy

Půvabný kostel sv. Bartoloměje v Hruškách přišel během bouře doprovázené tornádem o část věže i střechy. Upravenou ulici Pod Kostelem v Moravské Nové Vsi pokryly trosky. A větrné smršti neuniklo ani tamní květinářství U Čechů. Podívejte se na fotografie, jak tato místa vypadala před a po ničivé katastrofě.

Před a po Hodonín Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kostel sv. Bartoloměje
(Hrušky)

Hrušky na Břeclavsku patří k nejzasaženějším obcím, které ve čtvrtek poničila bouřka doprovázená tornádem. Silný vítr poškodil i kostel sv. Bartoloměje z 19. století, který přišel prakticky o celou věž, která se zhroutila, a část střechy.

Ulice Pod Kostelem
(Moravská Nová Ves)

K nejpostiženějším patří i Moravská Nová Ves. Původně malebnou ulici Pod Kostelem zasypaly trosky. Specializovaný tým USAR tam dál prohledává sutiny, které zbyly z domů zničených tornádem.

Kostel svatého Jakuba Staršího
(Moravská Nová Ves)

Farní kostel svatého Jakuba Staršího z 18. století v Moravské Nové Vsi na Břeclavsku přišel o krov a má rozbité vitráže. Klenba zůstala, musí ji však prohlédnout statik. Dovnitř zatím nikdo nesmí. Bouře s krupobitím poničila také faru. Na parkovišti nedaleko kostela pak silný vítr převrátil nákladní auto.

Květinářství U Čechů
(Moravská Nová Ves)

Bouře zasáhla jak kostely, tak obytné domy i obchody. Květinářství U Čechů v Moravské Nové Vsi přišlo o výlohu i střechu, oranžové tašky vítr vytrhal a nechal ležet před obchodem.

Domov pro seniory S-centrum
(Hodonín)

Lidé z domova pro seniory S-Centrum v Hodoníne se před bouří ukryli do hotelů. „Ještě ve čtvrtek večer jsme obvolali hodonínské hotely a zajistili ubytování seniorům z S-centra v městském hotelu Krystal,“ popsal místostarosta Hodonína Petr Buráň (BezPP).

Anna Jadrná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme