TPCA nepřijala podmínky návštěvy. Místo automobilky navštíví Zeman továrnu na cigarety

V rámci oficiální návštěvy Středočeského kraje prezident Miloš Zeman příští týden nenavštíví kolínskou automobilku TPCA. Zástupci středočeského kraje a firmy se nedohodli na podmínkách návštěvy. Místo automobilky tak navštíví prezident továrnu na cigarety Philip Morris v Kutné hoře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman dnes besedoval v Dolní oblasti Vítkovic v Ostravě v rámci své návštěvy Moravskoslezského kraje | Zdroj: ČTK

„Mohu potvrdit, že bylo vyjednáváno zástupci krajského úřadu s námi jako automobilkou TPCA o případné návštěvě prezidenta republiky,“ řekl mluvčí TPCA Radek Kňava.

Prezident Miloš Zeman chtěl při návštěvě firmy, která vznikla v době, kdy byl premiérem, pronést projev k zaměstnancům. Vedení automobilky to odmítlo s tím, že by kvůli tomu muselo na zhruba hodinu zastavit provoz. Firma nabídla alternativní řešení, setkání s asi 50 zaměstnanci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nakonec neúspěšná jednání o návštěvě prezidenta v TPCA přiblížil mluvčí automobilky Radek Kňava

„Následně jsme získali stanovisko, že kvůli organizačním záležitostem se návštěva prezidenta v TPCA ruší,“ doplnil Kňava.

Prezident prý stál o setkání se všemi typy profesí. Podle Kňavy by ovšem setkání s větším množstvím lidí znamenalo nutnost zastavení výroby.

I když připustil, že prezidentova návštěva by továrně přinesla jistou prestiž, výpadky ve výrobě – byť na řádově desítky minut – firma připustit nechtěla, protože by znamenaly další problémy. „Při výrobě jeden vůz každou minutu ztrátu v řádu několika milionů korun,“ přiblížil Kňava.

Výpadky ve výrobě by prý bylo nutné nějak kompenzovat, například přesčasy. „Což by u řady zaměstnanců zajisté vítáno nebylo, a my jsme nechtěli zvyšovat zátěž zaměstnanců a prodlužovat jim pracovní dobu,“ uzavřel Kňava.

Jan Richter, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme