Tragédii na dole Schöller mohla způsobit cigareta

Výbuch v dole Schoeller u Kladna, při kterém zemřeli tři horníci, mohlo způsobit závažné porušení bezpečnostních předpisů. Vyšetřovací komise v postižené chodbě nalezla zapalovač a zbytky cigaret. Jak zjistil spolupracovník Radiožurnálu Ladislav Pavlík, pouze za posledních čtrnáct dní ze stejného důvodu propustila důlní společnost tři pracovníky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

černá vlajka na dole Schöller | Foto: Stanislav Zbyněk

Kouření v důlních prostorách předpisy jednoznačně zakazují. Už dříve se proto prováděly kontroly, po tragickém výbuchu je jejich počet ještě větší. Případné porušení bezpečnostních norem až do konečného stanovení příčin vznícení metanu nebude mít podle Českomoravských dolů vliv na odškodnění rodin mrtvých horníků. Pokud se ovšem prokáže jejich vina, nevyloučil mluvčí společnosti další právní kroky.

V postiženém místě se nadále netěží, pokračují výslechy klíčových pracovníků a vyjasňování případných nesrovnalostí. O víkendu pak odborníci provedou plynový snímek dolu, který má prokázat šíření metanu při vypnutém odvětrávání.

Ladislav Pavlík, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme