Tragická nehoda na dálnici si vyžádala dva lidské životy

Dva lidské životy si vyžádala dopolední tragická nehoda na 156. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. Kvůli další nehodě se na dálnici ve směru na Brno zas vytvořila několikakilometrová fronta. Provoz se podařilo obnovit až po několika hodinách. Nyní je dálnice v obou směrech plně průjezdná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záchranáři | Foto: Záchranáři Žatec

Podle záchranářů, kteří na místě nehody poblíž Velké Bíteše zasahovali, jsou oběťmi havárie dvě mladé ženy. První auto po smyku na zasněžené vozovce narazilo do středových svodidel. Dvě ženy bez zranění vystoupily z auta a zůstaly stát u svodidel. Další přijíždějící auto také dostalo smyk, narazilo do nich a na místě je usmrtilo.

Ochromený provoz byl i ve směru na Brno. Hromadnou havárii tam na 132. kilometru způsobil kamion, který se na vlhké vozovce vzpříčil a zatarasil dálnici. Narazila do něj řada dalších vozidel. Při této nehodě nebyl nikdo zraněn, utvořila se ale několikakilometrová kolona.

Podrobnosti řekl Českému rozhlasu operační důstojník krajských hasičů Pavel Krejčí: "Na 130. kilometru jsme vyjeli k nehodě, kdy byl vzpříčený kamion přes celou silnici. Srazilo se tam i několik osobních automobilů, vše naštěstí bez zranění."

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Milan Kopp, Eva Ziliziová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme