Tragickou nehodu L-39 mohla způsobit i technická chyba

Pád vojenského letadla L-39 u Pelhřimova mohla kromě chyby pilota zavinit technická závada. Dnes to připustil náčelník generálního štábu Jiří Šedivý. Podle něj proto armádní experti stále zkoumají dvě možné verze tragické havárie, při které před čtrnácti dny zahynul osmadvacetiletý pilot.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

"První je to, že pilot provedl manér, který neměl v plánu provést a který nezvládl a znamenalo to pád. Druhá varianta a její ověření bude trvat delší dobu, je, že došlo k technické závadě, která zapříčinila pád letadla, dejme tomu únavový zlom na mechanických táhlech řízení a podobně, to těžko můžeme předvídat."

Podle velitele bezpečnosti letu Stanislava Suchého se osmadvacetiletý pilot, který při nehodě zahynul, neodchýlil od plánovaného letu. Vyšetřovatelé teď zkoumají, zda krkolomné manévry nesouvisely s mechanickou závadou na letadle. "On měl ten let okolo Pelhřimova naplánován, včetně činnosti v prostoru toho Pelhřimova a my dneska rozebíráme, do jaké míry ta činnost, kterou tam letoun provedl, souvisela s tím, jak se choval pilot během toho průletu okolo Pelhřimova."

Markéta Kaclová, František Lutonský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme