Tragickou nehodu tramvaje zavinila vysoká rychlost

Tramvaj, která ve středu způsobila v Praze na Karlově náměstí vážnou dopravní nehodu se smrtelným zraněním, překročila povolenou rychlost. Takový je závěr šetření, který zveřejnila drážní inspekce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

tragická nehoda tramvaje | Foto: René Volfík | Zdroj: Český rozhlas

Dva mrtví, tři zranění, z toho dva těžce. A příčina? Žádný alkohol, žádná technická závada na vozidle. Vykolejení zadního vozu podle drážní inspekce způsobila nepovolená rychlost, kterou tramvaj najela do pravoúhlé zatáčky. "V době vykolejení místo maximální povolené rychlosti 15 km/h to vozidlo jelo rychlostí 32,1 km/h," shrnul závěry šetření generální ředitel drážní inspekce Zdeněk Žák.

V osudném místě jela tedy tramvaj dvakrát tak rychle, než povoluje předpis. V místech, kde tramvaj sdílí vozovku s ostatními vozidly, je to 50 kilometrů, tam kde jede samostatně, může být rychlost ještě vyšší. Povinnost kontrolovat, zda tramvaje předepsané rychlosti dodržují, je na dopravním podniku. Podle dostupných informací nemohli zatím drážní inspektoři řidiče tramvaje vyslechnout, protože se po nehodě zhroutil.

Při nehodě utrpěly těžká zranění dvě ženy. Vážný stav přetrvává u pacientky, která je s poraněním hlavy v péči nemocnice na Karlově náměstí. Stav druhé ženy, hospitalizované ve vinohradské nemocnici, je po náročné neurochirurgické operaci stabilizovaný. "Je napojená na přístrojích, na umělé ventilaci. Předpokládáme, že ještě celý víkend bude tento stav a v pondělí uvidíme, jaké budou další kroky. To zranění je vážné, ale předpokládám, že vzhledem k tomu, že stav je stabilizovaný, že to bude mít dobrý závěr," řekl mluvčí nemocnice Leoš Kabát.

Vlasta Valentová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme