Tragický střet krávy s autem na dálnici vyšetřuje policie

Policie vyšetřuje okolnosti tragické nehody na dálnici D1, při které v sobotu večer zemřeli dva lidé. Na 65. kilometru se u Lokte srazily kamion a tři osobní auta se skotem. Krávy, které utekly z družstva Agronova Loket, ale podle našich informací ohrožovaly řidiče na dálnici už od sobotního rána.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zdemolovaný vůz po srážce s krávou | Foto: HZS Vysočina

Dálniční policie v Bernarticích totiž zaznamenala první kolizi s dobytčetem krátce po páté hodině ráno. Večer pak následovala série tří nehod včetně zmíněné smrtelné. Krávy přitom pobíhaly v okolí frekventované tepny až do nedělní druhé hodiny ranní. Řidiči ale o nebezpečí, které na ně číhá, nic nevěděli.

Podle mluvčího Středočeské policie Pavla Truxy byli informováni jen o dopravním omezení. "Po havárii se šetřila dopravní nehoda a ještě v tuto chvíli je na dálnici dopravní omezení snížení rychlosti. Policie šetří míru zavinění právě zaměstnanců tohoto agrodružstva. Může se jednat o zanedbání pracovních povinností. Uvidíme, je to v šetření," dodal mluvčí.

K prvnímu střetnutí kamionu a krávy došlo v sobotu před 22. hodinou na 66. kilometru a při nehodě byl lehce zraněn řidič kamionu. Tragicky skončila o půl hodiny později nehoda volkswagenu, ve kterém zůstali dva mrtví lidé. Třetí střet dobytka o jeden a půl kilometru dál od Prahy odnesla žena v dalším volkswagenu lehčím zraněním.

Ještě po půlnoci pobíhalo v okolí dálnice šest krav, odchytit se je podařilo až před druhou ráno. Situace v benešovském úseku D1 byla ale napjatá ještě v neděli odpoledne. Agronova Loket chová na 800 kusů dobytka, z toho asi 350 krav. Při přepočítání se zjistilo, že jedna z nich, která by mohla ohrozit další řidiče na dálnici, stále chybí. V jejím hledání se pokračovalo ještě ve večerních hodinách.

Jana Zemanová, Petr Večeřa, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme