Tramvaj v centru Prahy srazila dva chodce, ani jeden z mužů nehodu nepřežil

Tramvaj srazila v úterý na náměstí I. P. Pavlova v centru Prahy dva lidi. Záchranáři je po zástavě srdce několik desítek minut resuscitovali. Oba ale svým zraněním podlehli. Tramvaje mezi náměstím I. P. Pavlova a Karlovým náměstím nejezdily déle než dvě hodiny. Provoz aut po magistrále byl omezen.

Praha (Aktualizováno: 13:21 15. 5. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nehoda se stala po desáté hodině dopolední v křižovatce ulic Sokolská a Ječná. První záchranáři byli podle mluvčí Jany Poštové na místě za tři minuty, na místě zasahovaly také dvě lékařské posádky. Oba muže museli několik desítek minut resuscitovat.

„U dopravní nehody na I. P. Pavlova záchranáři téměř 45 min resuscitovali. U obou mužů ve věku cca 60 let zajistili dýchací cesty, napojili na monitor, provedli veškeré život zachraňující úkony,“ popsali na twitteru pražští záchranáři.

„Bohužel se přes veškerou jejich snahu ani jednoho muže zachránit nepodařilo,“ doplnili.

Podle mluvčího pražské policie Tomáše Hulana byla jedna osoba zaklíněna pod tramvají. „Situaci na místě řešily všechny složky integrovaného záchranného systému, tedy jak policisté, hasiči tak záchranáři. Událost prošetřujeme,“ uvedl pro server iROZHLAS.cz Hulan.

Oba chodci šli podle něj po přechodu pro chodce. Neví se ale, zda přecházeli na červenou, nebo na zelenou.

Nehoda nezasahovala do Sokolské ulice, která je frekventovanou částí pražské magistrály a po které jedou auta z centra směrem na Nuselský most. 

„Odklánět dopravu na místě nehody nebylo nutné. Plynulost silničního provozu byla ale omezena přítomností vozidel IZS, která například v Sokolské ulici stála v pravém jízdním pruhu. Průjezd byl se zvýšenou opatrností možný,“ doplnil.

Pražský dopravní podnik pak podle svých stránek odklonil tramvaje 6, 16, 22, 23. Zároveň zřídil náhradní autobusovou dopravu.

„V úseku Karlovo náměstí - náměstí Míru byla zavedena náhradní autobusová doprava X22,“ informoval pražský dopravní podnik. Provoz byl po více než dvou hodinách obnoven, ve zhruba 12:20.

Tramvaj v centru Prahy srazila dva chodce, ani jeden z mužů nehodu nepřežil | Foto: Anna Macků | Zdroj: Český rozhlas

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme