Nákladní auto strhlo trolej. V pražských Strašnicích a Záběhlicích nejezdily tramvajové linky 22 a 26

Trolej stržená nákladním autem zastavila dnes před 10.30 provoz tramvajových linek 22 a 26 v pražských Strašnicích a Záběhlicích. Provoz v obou směrech v úseku Nádraží Hostivař - Nádraží Strašnice byl po několika hodinách obnoven.

Praha (Aktualizováno: 16:05 21. 7. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na místě byla zavedena náhradní autobusová doprava (ilustrační snímek) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Vyplývá to z informací pražského Dopravního podniku a organizace ROPID, která má na starosti pražskou integrovanou dopravu. Na stejném místě nákladní auta strhávají troleje opakovaně.

Brno testuje ‚trojčata‘. Cestující se mohou svézt netradiční tramvají se třemi vozy

Číst článek

Nehoda se stala před 10.30 v podjezdu pod železničním mostem mezi Průběžnou a Švehlovou ulicí. Podle informací policie se nehoda obešla bez zranění, ale na místě se začaly tvořit kolony. Provoz tramvají v úseku Nádraží Hostivař - Nádraží Strašnice byl obnoven až krátce před 15.00.

V podjezdu mezi Průběžnou a Švehlovou ulicí se pravidelně stává, že řidiči nákladních aut nedbají na výškové omezení, a strhnou tramvajové troleje.

Státní Správa železniční dopravní cesty proto plánuje, že při chystané modernizaci železnice postaví nový most, který bude vyšší. Práce začnou 25. července a podjezd bude na měsíc pro veškerou dopravu uzavřen.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme