Uzavření Ječné ulice přeruší provoz tramvají z I. P. Pavlova na Karlovo náměstí. Páteřní trať čeká obnova

Dopravu v centru Prahy od pátku komplikují práce dopravního podniku v Ječné ulici. Kvůli opravě kolejí nejezdí tramvaje ve vytíženém úseku mezi Karlovým náměstím a I. P. Pavlova. Páteřní trať čeká na zásadní obnovu desítky let, i proto je současná krátkodobá výluka důležitá.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

tramvajová doprava v Praze

Dopravu v centru Prahy od pátku komplikují práce Dopravního podniku v Ječné ulici | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Omezení se týká celkem šesti denních a čtyř nočních linek. Ty jezdí po změněných trasách, některé mění cestou i označení. Dopravní podnik na Karlovo náměstí i I. P. Pavlova nasadil informátory ve žlutých reflexních vestách, kteří cestující navádějí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si audio

Výluka v části Ječné ulice bude trvat 10 dní, během kterých dělníci udělají alespoň dílčí opravy kolejí. I to je ale pro dopravní podnik důležité.  

Opravy tramvajových tratí, výluky metra a rušení spojů. Podívejte se na prázdninové změny v MHD

Číst článek

„Celá trať dožívá, takže by tady v průběhu srpna měly proběhnout nějaké zabezpečovací práce, aby trať – v té současné technologii – vydržela,“ vysvětluje technický ředitel Jan Šurovský.

Páteřní trať zatím nemá v centru města alternativu. Tím pádem není možné udělat kompletní rekonstrukci. To by se mělo změnit po dokončení a zprovoznění nového napojení kolejí z Vinohrad na Václavské náměstí.

‚Zakázkový Yetti.‘ Právníci dopravního podniku tepou antimonopolní úřad za zrušený tendr na metro

Číst článek

„Praha 2 má velký zájem na tom, aby s komplexní opravou Ječné ulice probíhaly i obnovy inženýrských sítí, vozovek, chodníků. Jednou to bude obrovská výluka. Představa, že nejezdí tramvaje půl roku, což bude ta výluka Ječnou ulicí vycházet, a není to kudy objet, je pro nás nepřijatelná,“ dodává Šurovský.

Na komplikace při současné opravě Ječné se tento i příští víkend musí připravit také řidiči. Do nedělních zhruba 20 hodin bude uzavřená část magistrály v Sokolské ulici mezi Ječnou a Žitnou. Další víkend, tedy 19. a 20. srpna, potom bude neprůjezdná Legerova v úseku mezi křižovatkami s Jugoslávskou a Rumunskou ulicí. Od 21. srpna by měl být provoz MHD i pro auta bez omezení jako obvykle.

Adam Bejšovec, jar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme