Nová aplikace pražské dopravy ukáže polohu autobusů. V plánu jsou i údaje o zpoždění tramvají

Informace o poloze a zpoždění autobusů Pražské integrované dopravy mohou lidé nově sledovat prostřednictvím mapové aplikace mapa.pid.cz. V tiskové zprávě o tom informovala organizace Ropid, která plánuje pražskou hromadou dopravu. Informace byly zatím dostupné jen v aplikacích IDOS a Lítačka. Pražský dopravní podnik (DPP) také plánuje začít poskytovat údaje o poloze i u tramvají.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Vyberete si svou linku nebo lokalitu a hned vidíte, kdy vám to přijede, případně jestli je kvůli hustému provozu autobus zpožděný nebo jede načas,“ uvedl náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě). Ke každému autobusu stránky zobrazují také informaci o bezbariérovosti, u spojů soukromých dopravců mimo DPP pak i to, jestli má vůz klimatizaci. Web je optimalizován pro zobrazení na počítači i mobilním telefonu.

Město všechny datové podklady volně poskytuje prostřednictvím své platformy Golemio, takže je mohou volně využívat vývojáři ve svých aplikacích. Ve vývoji je podle informací Ropidu lepší systém přepočítávání zpoždění, které nyní funguje pouze při průjezdu zastávkami a nikoliv mezi nimi, čímž můžou vznikat nepřesnosti.

Dopravní podnik pojmenoval zastávku v Praze po Olze Havlové, v den výročí narození jejího manžela

Číst článek

Ještě letos by měly být k dispozici také informace o polohách vlaků. DPP také nyní vybírá dodavatele, který by zajistil potřebnou technologii i v tramvajích. Podle dřívějších informací podniku by měly být moduly do většiny vozů instalovány v příštím roce.

Data o průjezdu autobusů zastávkami začal DPP zveřejňovat začátkem roku, jíní dopravci zapojení do systému Pražské integrované dopravy s tím začali dříve. V případě DPP byl problém ve smlouvách s dodavatelskou firmou Xanthus, která řídicí systémy včetně všech dat vlastnila a za poskytnutí informací požadovala vysoké částky. Problém vyřešil nákup nového softwaru pro řízení autobusů a tramvají.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme