Druhá nehoda tramvaje v Brně. Vykolejila u zastávky Životského, téměř narazila do domu

V Brně-Židenicích vykolejila v pondělí odpoledne tramvaj. Vůz linky 12 sjel z kolejí v Životského ulici na chodník, téměř narazil do domu. Při nehodě se nikdo nezranil. Provoz omezen není.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tramvaj vykolejila kolem 13.00. „Vykolejil přední podvozek tramvajové linky číslo 12, je to bez zranění a bez očividných velkých škod,“ uvedl provozní ředitel Dopravního podniku města Brna Jan Seitl.

Dopravu v centru Brna zkomplikovala srážka tramvají, zraněno bylo nejméně deset lidí

Číst článek

Vykolejená tramvaj u zastávky Životského se podle České televize zastavila asi metr a půl od štítové stěny rodinného domu. Majitelé domu byli v době nehody uvnitř.

Dopravní podnik pracuje na tom, aby tramvaj dostal zpět na koleje. Odklízení nehody potrvá podle Seitla asi hodinu.

„Místo, ke stojí vykolejená tramvaj, je možné objet ulicí Porhajmova. A tramvaje se nám vracejí zpět na svou trasu v zastávce Geislerova,“ uvedl. „Nemusí být tedy zavedena žádná náhradní doprava, cestující žádné omezení nečeká,“ doplnil Seitl.

Podle Seitla zatím není jasné, proč tramvaj vykolejila. Po jejím odjezdu bude dopravní podnik kontrolovat svršek kolejí, ve vozovně pak i podvozek tramvaje.

V Brně se už ráno srazily dvě tramvaje v Křížové ulici. Při nehodě se zranilo nejméně deset lidí. Řidič utrpěl středně těžká zranění.

krt Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme