Koleje na dohled svatého Václava. U Národního muzea roste tramvajová trať

U historické budovy Národního muzea položili dělníci tramvajové koleje. Prozatím slepá část dráhy bude zatím sloužit k manipulačnímu provozu. V budoucnu by po ní mohly tramvaje jezdit k hlavnímu nádraží a Václavskému náměstí.

Fotogalerie Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koleje v délce 80 metrů leží v místech, kde už jednou byly, a to až do roku 1982. Dva roky předtím po nich projely poslední tramvaje.

Kusá kolej mezi budovou Národního muzea a bývalým Federálním shromážděním bude dokončena brzy. Uvedl to na kontrolním dnu v Národním muzeu, které se nyní opravuje, ministr kultury Antonín Staněk z ČSSD.

Koleje na dohled svatého Václava. U Národního muzea roste tramvajová trať | Foto: Pražská integrovaná doprava

„Součástí projektu byla i revitalizace okolí Národního muzea. Práce mají být zčásti dokončeny k 27. říjnu a zčásti do konečného termínu ukončení rekonstrukce Národního muzea, což je začátek roku 2019,“ upřesnil ministr.

Do budoucna uvažuje Institut pro plánování a rozvoje Prahy o prodloužení linky směrem na hlavní nádraží a Václavské náměstí. Na místě se také počítá s novými stožáry veřejného osvětlení a trolejovým vedením.

Martin Hrnčíř, ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme