Tramvaje u Muzea i oprava podchodu. Rekonstrukce horní části Václavského náměstí v Praze začne v létě

Rekonstrukce horní části Václavského náměstí v Praze spojená s budováním tramvajové trati od Národního muzea začne letos v červnu. Ve středu to sdělil vedoucí tiskového oddělení pražského dopravního podniku (DPP) Daniel Šabík. Na přesném harmonogramu prací nyní DPP pracuje se stavební firmou Eurovia CS, která vzešla ze soutěže. Práce potrvají tři roky a vyjdou podle výsledku tendru na 1,24 miliardy korun bez DPH.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„V současné době probíhají nutné administrativní a procesní kroky k zahájení stavby, zejména koordinace a zajištění dopravních opatření. Zahájení stavby předpokládáme letos v červnu,“ uvedl Šabík.

Kromě výstavby tramvajové trati, která propojí koleje ve Vinohradské s těmi ve Vodičkově a Jindřišské ulici, budou součástí stavby také navazující úpravy vozovek a chodníků, oprava stropních desek podchodu stanice metra Muzeum, výstavba retenční nádrže pro zadržování dešťových vod k zalévání stromů a přeložky inženýrských sítí.

Ideální veřejný prostor je ten, ze kterého vás nic nenutí odejít, říká architekt Gebrian

Číst článek

Provozu metra se práce podle Šabíka nedotknou. „Stavební práce na opravě stropních desek nad vestibulem stanice Muzeum budou probíhat bez přerušení provozu metra ve stanici. Jinými slovy, stanice zůstane po celou dobu stavby přístupná pro cestující,“ uvedl.

Tramvaje v horní části náměstí jezdily do roku 1980, o jejich návratu rozhodlo minulé vedení města. Oproti původnímu stavu budou podle dřívějších informací po stranách náměstí a uprostřed bude promenáda.

Město také na náměstí počítá s utlumením provozu automobilů, které pojedou částečně po tramvajových kolejích.

Václavské náměstí je dlouhé 682 metrů a přibližně 60 metrů široké. V roce 2020 začala rekonstrukce spodní části náměstí, kterou město z většiny dokončilo loni na podzim.

Poté pokračovaly práce na dvou menších plochách u kolejí z Jindřišské do Vodičkovy ulice, které už byly přípravou pro stavbu tramvajové trati v horní části.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme