Výměna kolejí a bezbariérové zastávky. V březnu začne rekonstrukce pražské Vinohradské ulice

Pražský dopravní podnik (DPP) zahájí v sobotu 9. března rekonstrukci tramvajové trati na Vinohradské ulici. Opravy se týkají úseku mezi ulicemi Španělská a Sudoměřská a potrvají do 12. července. Předpokládané náklady jsou asi 205 milionů korun, vyplývá z dokumentu, který v pondělí projedná magistrátní dopravní výbor.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vizualizace rekonstruované zastávky Jiřího z Poděbrad | Foto: Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy

Podnik loni opravil na Vinohradské asi 700 metrů dlouhý úsek mezi ulicemi Hradecká a Želivského.

DPP bude opravovat úsek v délce zhruba 1,9 kilometru. Vyměněny budou koleje, opraveno odvodnění, vyměněny dráhové kabely a trolejové vedení. V plánu je také vybudovat bezbariérové přístupy k zastávkám a obnovit osvětlení sloupků s jízdními řády.

Celkové schéma opravovaného úseku ulice Vinohradská | Foto: Institut plánování a rozvoje hl. města Prahy

V opravovaném úseku jsou čtyři zastávky, a to Italská, Vinohradská tržnice, Jiřího z Poděbrad a Radhošťská. Definitivní podobu při opravě získá zastávka Italská ve směru do centra. Zbylé budou předělány až při chystané celkové proměně Vinohradské ulice, kdy mají být například opraveny a rozšířeny chodníky nebo vysázena zeleň.

Po dobu oprav bude zavedena náhradní autobusová doprava. Autobusy budou jezdit v asi 15minutových intervalech. Nástupní i konečnou zastávku budou mít na náměstí Míru. Tramvaje číslo 6, 11, 15 a 23 budou odkloněny po náhradních trasách. Linka číslo 13 bude po dobu oprav zrušena.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme