OBRAZEM: Podívejte se, jak se bourá střecha Transgasu

Demolice brutalistního komplexu Transgasu pokračuje. Budovy někdejšího ministerstva paliv a energetiky obklopilo lešení a také dva věžové jeřáby. Dělníci začali s demolicí střešní krytiny.

Fotočlánek Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odstranění střešní krytiny je nevratným zásahem do skeletu budovy, jak uvedl mluvčí developerské společnosti HB Reavis, které komplex budov patří. Vnitřek brutalistních staveb je již prázdný a tvoří jej pouze nosné prvky. 

Demolice Transgasu. ‚Jako když mi umře dítě,‘ popisuje své dojmy architekt Aulický

Číst článek

Stroje zahájily zkázu ikonické budovy v polovině února, kdy u jedné z dvojice výškových budov zmizel vyčnívající přístřešek před vchodem. Poté je dělníci obehnali lešením a dvěma výškovými jeřáby. Okolní budovy by demolice neměla ohrozit, odstřel pomocí trhavin nehrozí. 

Demolice ikonické stavby navržené architekty Jindřichem Malátkem, Ivo Loosem, Zdeňkem Eisenreichem a Václavem Aulickým by měla být dokončena na podzim tohoto roku. Poté už ze sídla bývalého ministerstva paliv a energetiky nezbyde nic. 

Podle současných plánů má Transgas nahradit administrativní centrum podle návrhu architekta Jakuba Ciglera, který v Praze realizoval např. komplexy Quadrio na Národní třídě nebo Florentinum u Florence. 

Demolici Transgasu můžete sledovat v přímém přenosu, který vysíláme na serveru iROZHLAS.cz

jak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme