Trasa C pražského metra opět v provozu

Hromadná doprava po Praze bude zase o něco snazší. Dnes se rozjela celá trasa C. Cestující tak budou moci využít spojení metrem mezi oběma konečnými stanicemi Nádraží Holešovice - Háje. Mimo provoz bude kvůli opravě eskalátorů jen Vltavská. Dopravní podnik v souvislosti se summitem ale počítá s tím, že si aktuální bezpečnostní opatření vynutí změny v městské hromadné dopravě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

metro Florenc | Foto: Jan Rosenauer st.

Kvůli zprovoznění celé trasy metra C bude zrušena náhradní autobusová linka X-C. Autobusy 102, 144, 152, 175, 187 a 200 se vrátí do svých původních tras s konečnou v Holešovicích. Linky 133, 135 a X-8 budou prodlouženy v úseku Florenc - Strossmayerovo náměstí kvůli zajištění lepší přepravy kolem uzavřené stanice metra Vltavská. Linky 1 a 3, které jsou určené pro osoby se sníženou pohyblivostí, se zase vrátí do svých pravidelných tras s centrálním bodem přestupu na Florenci v Křižíkově ulici. Pro linku 1 se dočasně zruší zastávka Invalidovna v obou směrech. Autobusy linky 260 budou pak zcela zrušeny a jejich kapacita bude převedena na linku 213. Linky 370, 371, 373, 374 a 395 se na zastávce Nádraží Holešovice vrátí do svých pravidelných odjezdových míst.

Podle mluvčí dopravního podniku hlavního města Michaely Kuchařové se lidé o nich budou moci informovat buď na lince dopravního podniku 296 191 817 nebo na linkách pražského magistrátu. "Celou dopravu budeme řídit operativně. Tady bych chtěla poprosit Pražany, kteří budou muset cestovat po Praze, aby měli zvýšenou trpělivost, s tím, že pravděpodobně nebudeme moci garantovat jízdní řády a budeme jezdit, tak jak to půjde. Zřídili jsme několik opatření abychom mohli cestující dobře informovat."

Markéta Kaclová, Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme