Trať v Praze Vršovicích zprovoznily České dráhy po sobotní nehodě jen částečně

Provoz na nádraží v pražských Vršovicích se plně obnoví až v pondělí. V sobotu vpodvečer se tam srazila posunovací lokomotiva s rychlíkem z Brna. Regionální doprava už jezdí bez potíží, ale dálkové vlaky na Kolín budou železničáři nejspíš až do pondělí směřovat odklonem přes Libeň.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Srážka posunovací lokomotivy s rychlíkem na nádraží Praha-Vršovice

Srážka posunovací lokomotivy s rychlíkem na nádraží Praha-Vršovice | Zdroj: ČTK

Při nehodě se nikdo nezranil. Řada spojů ale nabrala až hodinové zpoždění. Týkalo se to hlavně dálkových nočních vlaků, které mířily do zahraničí.

Jak Radiožurnálu potvrdil mluvčí Českých drah Radek Joklík, dopravu se daří stabilizovat. Práce na opravě vykolejené výhybky ale budou pravděpodobně trvat celý den:

"Směr Kolín jezdíme stále odklonem přes Prahu-Libeň. Směr Benešov - tam už od večerních hodin jezdíme celkem bez problémů přes Vršovice. A ráno se už rozjely také vlaky Čerčany-Vrané."

Příčiny nehody zatím nejsou jasné. "Na místě vyšetřovali inspektoři Českých drah, Drážní inspekce i policisté. Budou probíhat výslechy, bude probíhat testování techniky, jestli bylo všechno v pořádku. A samozřejmě bude se také zjišťovat, jestli nemohlo dojít k selhání lidského činitele. Zatím není možné říci, co je přesnou příčinou. Jsem ale přesvědčen, že nejbližší dny maximálně týdny na to odpoví," uvedl mluvčí Českých drah Ondřej Kubala.

Katka Brezovská, Lucie Toraková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme