Trať z Olomouce do Přerova už je po nehodě vlaku po jedné koleji průjezdná

Vážné problémy v dopravě způsobila noční nehoda nákladního vlaku v Olomouci. Souprava firmy OKD vykolejila, tři cisterny se dostaly mimo koleje a zablokovaly trať mezi hanáckou metropolí a Přerovem. Všechny ranní rychlíky nabíraly více než 2 hodinové zpoždění. Příčinu havárie vyšetřuje Drážní inspekce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Olomouci  vykolejil v noci na 22. června nákladní vlak

V Olomouci vykolejil v noci na 22. června nákladní vlak | Zdroj: ČTK

Pracovníkům Správy železniční dopravní cesty se zhruba kolem jedenácté hodiny dopoledne podařilo odstranit vykolejené cisterny a zprovoznit jednu kolej směrem do Přerova. To znamená, že na své trasy se už vrátily všechny spěšné vlaky a rychlíky, včetně Pendolina.

Cestující musí ale stále počítat s více než hodinovým zpožděním. Vzhledem k tomu, že je zprovozněna pouze jedna kolej, jsou regionální vlaky stále nahrazovány autobusy. Provoz by měl být na frekventovaném tahu z Prahy do Ostravy obnoven v odpoledních, nejpozději ve večerních hodinách.

Příčina vykolejení tří vagónů u olomouckého nádraží se stále šetří. Drážní inspekce zatím vyloučilo lidskou chybu - za nehodu podle ní může technická závada buď na kolejích nebo podvozku vlaku.

Katka Brezovská, Gabriela Adámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme