OBRAZEM: Stovky zraněných. Střešovická nemocnice nacvičovala ošetření pacientů po letecké havárii

Stovka zraněných a trosky letadla, to všechno ale jenom jako. Na Letišti Václava Havla v Praze ve středu odpoledne nacvičovali hasiči, policisté a zdravotníci záchranu cestujících ze zříceného letadla. Do cvičení se zapojila i Ústřední vojenská nemocnice v pražských Střešovicích.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jednalo se o jedno z největších tuzemských bezpečnostních cvičení. Na Ruzyňském letišti Václava Havla zasahovaly desítky hasičů, záchranářů a policistů, kteří trénovali záchranu cestujících ze zříceného letadla. Do cvičení se zapojila i Ústřední vojenská nemocnice v pražských Střešovicích, která aktivovala tzv. traumaplán. Fiktivně zraněné figuranty odvážely z letiště do nemocnice záchranky a vrtulník. 

„Lékaři věděli, že bude traumaplán, nicméně vůbec neznali scénář. Nevěděli, co je čeká,“ řekla pro Radiožurnál tisková mluvčí nemocnice Jitka Zinke.

Zhruba za hodinu od příjezdu první sanitky nácvik skončil, zdravotníci ošetřili 24 pacientů. Ústřední vojenská nemocnice teď bude celou akci vyhodnocovat. Podobné cvičení si zdravotníci zopakují, hromadný příjem pacientů zde trénují nejméně dvakrát ročně.

mda, mav Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme