Třebomí ve Slezsku se přehnal silný vítr

Severním cípem Slezska se v neděli dopoledne přehnal silný vítr. V malé obci Třebom na Opavsku strhl prudký vichr střechy ze dvou domů a jednu z nich odnesl o téměř 150 metrů dále. Na dalších dvou rodinných domcích střechy poškodil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Třebom na Opavsku po přehnání silného větru

Třebom na Opavsku po přehnání silného větru | Zdroj: ČTK

Podle Evy Koblihové z Českého hydrometeorologického ústavu v Třebomi zřejmě řádila tak zvaná hulava, tedy teplý rotující vzduch, který se pohybuje v čele bouřkových mraků. Koblihová potvrdila, že podobné události není možné v souvislosti s bouřkami v tomto regionu vyloučit.

Konkrétní údaje přímo z Třebomi, ale podle ní meteorologové nemají, protože v tomto místě nemají potřebnou monitorovací techniku. "My tam žádnou automatickou stanici, která by to potvrzovala bohužel nemáme. Viděla jsem na radaru, že bouřka se z Jeseníků přesouvala na východ k polským hranicím a mohutněla. Její konkrétní projevy na zemi neznám," řekla Koblihová.

Na místě zasahovalo několik jednotek opavských hasičů. Podle hasičského operačního důstojníka Mojmíra Studníka nebyl naštěstí nikdo zraněn. "Přes naši oblast severního výběžku Slezska se přehnal vítr o síle vichřice nebo orkánu, který strhl dvě střechy z obytných budov a další dvě poškodil. U tohoto zásahu asistovaly čtyři hasičské jednotky a na místo zásahu byl pro zhodnocení statiky objektu pozván i statik," řekl Studník.

Třebom je malá obec se dvěma sty obyvateli. Leží v nejsevernějším výběžku Slezska, vklíněném do polského území. Vítr zasáhl hlavně území Polska. V Česku řádil podle dostupných informací jen v Třebomi.

Ivana Šuláková, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme