Třešně na Litoměřicku nemá kdo sbírat. Sadaři proto nabízejí část úrody k samosběru

V zemědělském družstvu v Klapém na Litoměřicku nemá kdo česat třešně. Část letošní bohaté úrody proto zůstává v ovocných sadech uprostřed Českého Středohoří na stromech. Tamní zemědělci se proto rozhodli, že je nabídnou lidem k samosběru.

Klapý Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Třešně, sběr třešní, samosběr třeští (ilustrační foto)

Třešně na Litoměřicku nemá kdo sbírat | Foto: Anna Jadrná | Zdroj: Český rozhlas

„My jsme samosběry nikdy nedělali. Letos jsme se ale rozhodli, že to vyzkoušíme. Myslíme si totiž, že pokud tady to ovoce narostlo a je dobré, tak je škoda ho tady nechat jen proto, že třeba právě nemáme kapacity na to, abychom ho očesali a zpeněžili,“ vysvětluje ředitel zemědělského družstva v Klapém Otokar Šašek pro Český rozhlas Sever.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sadaři na Litoměřicku nabízejí samosběr třešní. Ovoce totiž nemá kdo sbírat

Třešně teď v osmihektarových sadech sbírá jen několik málo brigádníků.

„Začínáme ráno v pět, končíme zhruba kolem třetí odpoledne. Všechno očesat ale nezvládneme – to je nad naše možnosti,“ krčí rameny sadař Mário Žembera.

„Předpokládáme, že bychom tu samosběrovou akci spustili o víkendu, tedy 25. a 26. června. Cena za samosběr je stanovena na 50 korun za kilogram,“ přibližuje Otokar Šašek.

Třešně v obchodech si lidé ale koupí za více než dvojnásobek.

Lucie Heyzlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme