Nejvyšší soud potvrdil pět let za pokus vraždy. Žena v mrazu odložila novorozeně v opuštěné budově

Žena, jež zanechala šestitýdenního syna venku v mrazu, si za pokus o vraždu s konečnou platností odpyká pět let ve vězení. Verdikt potvrdil Nejvyšší soud, který dovolání odmítl, bylo zjištěno z databáze InfoSoud. Plné odůvodnění zatím není dostupné.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejvyšší soud České republiky v Brně

Původně žena dostala za opuštění dítěte 2,5 roku vězení. Vrchní soud v Praze ale kvalifikaci změnil a trest zpřísnil. (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Původně žena dostala za opuštění dítěte 2,5 roku vězení. Vrchní soud v Praze ale kvalifikaci změnil a trest zpřísnil.

Mladá žena původem z Vietnamu podle rozsudku odložila své dítě u opuštěné budovy v Čiklově ulici v Praze 4 a odešla. Chlapeček nebyl dostatečně oblečený, ležel na betonu. Vzhledem k tomu, že teplota byla těsně nad nulou, vydržel by novorozenec naživu podle znalců jen několik desítek minut. Dítě náhodou nalezl svědek, který ho vzal domů a zavolal záchrannou službu.

Do radničního babyboxu v Praze někdo odložil chlapečka, dostal jméno Zdeněk

Číst článek

Za pokus o vraždu vrchní soud ženu potrestal proto, že musela být srozuměna s tím, že pokud dítě položí v minimálním oblečení na prochladlý beton, hrozí mu smrt. U opuštění dítěte pachatel pouze vystavuje nebezpečí způsobení těžké újmy na zdraví.

Vrchní soud ale zároveň uložil trest výrazně pod spodní hranicí trestní sazby. Přihlédl k tomu, že žena měla v době činu snížené rozpoznávací a ovládací schopnosti kvůli složité rodinné situaci, navíc má abnormálně snížený intelekt.

Žena přiznala, že chlapce odložila, hájila se však tím, že na místě počkala, dokud ho někdo nenajde. Den po činu odjela do Německa, kde si podle svých slov dělala kurz manikérky a kde žije její přítel, který o dítěti údajně nevěděl. Po několika měsících ji zadržela policie.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme