Trestní stíhání miliardáře Tykače kvůli CS fondům pokračuje

Kriminalisté mohou dál vyšetřovat miliardáře Pavla Tykače kvůli vytunelovaným CS fondům. Vrchní soud zamítl jeho stížnost proti obnově řízení. Z CS Fondů v 90. letech zmizela miliarda korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koruny (ilustr. obr.) | Foto: Miroslav Zimmer

Kauza CS fondů začala v březnu 1997, kdy koupila správce fondů CS Fond ruská firma Kos-Mos. Vyměnila vedení a následně z účtu CS fondů u Plzeňské banky zmizelo 1,23 miliardy korun a místo nich CS fondy obdržely bezcenné akcie Drůbež Příšovice. Peníze po několika převodech skončily na zahraničních účtech a fondy skončily v nucené správě.

Policie trestní stíhání zastavila v roce 2007. Tykač byl dříve spolumajitelem firmy Motoinvest a nyní vlastní těžařskou společnost Czech Coal. V současnosti vede cenovou válku o hnědé uhlí s elektrárnami a teplárnami.

Pokud mu soud prokáže vinu, může být odsouzen až k desetiletému vězení. Tykač ale jakákoli podezření v souvislosti s kauzou CS Fondů vždy odmítal s tím, že je obětí vydírání.

Jana Zemanová, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme