Třetí noc bude sněmovna tichá, zasedání poslanců je přerušeno

Třetí noc po sobě poslanci ve sněmovně trávit nebudou. K projednání vládních reforem se sejdou opět ráno v devět hodin na mimořádném zasedání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky | Foto: Tomáš Adamec

Patnáct předloh vrátil levicový Senát ke znovuprojednání poslancům. Návrhy se týkají například reformy zdravotnictví, sociálního systému nebo penzí.

Po třech dnech jednání odhlasovali jeden: snížení státní podpory stavebního spoření a to na dva tisíce korun. Jak komunisté, tak ČSSD ale sloučení diskuze k návrhům i omezení doby pro vystoupení zákonodárců kritizuje a zvažuje, že se obrátí k Ústavnímu soudu.

„Jednoznačně je to proti duchu jednacího řádu, protože já nepamatuju nikdy v historii to, že by se slučovaly návrhy, které spolu obsahově a tematicky nesouvisí. Většinou se slučují pouze velmi příbuzné předlohy, kde ta rozprava je stejné, je to stejné téma,“ říká místopředseda poslanecké sněmovny Lubomír Zaorálek.

Václava Marešová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme